Systém čakier a liečivé frekvencie Solfeggio

Staroveké frekvencie Solfeggio sú liečivé harmonizujúce frekvencie a sú považované za posvätné. Solfeggio tvorí šesťtónová stupnica a každá frekvencia vyvažuje naše fyzické, duchovné a emočné bytie. Solfeggio frekvencie vytvárajú matematické vzťahy a navzájom geometrické tvary, ktoré dokážu energeticky preniknúť až po úroveň DNA. Keď počúvame hudbu, dokážeme zmeniť náladu a stav mysle v priebehu jednej krátkej minúty. O zvuku je už dlho známe, že má hlboké terapeutické a liečivé vlastnosti a nie nadarmo sa hovorí, že hudba lieči. Za každým tónom v hudbe sa však deje oveľa viac. Niektoré tóny nás môžu priťahovať a iné odradiť. To, čo rezonuje u jedného človeka, sa môže úplne líšiť u druhého. Každý človek je inak naladený, pretože náš čakrový systém rezonuje individuálne. Čakrový systém je energetický systém, ktorý definuje kvalitu našeho telesného a duševného bytia. Každá čakra ma svoju nielen farbu, arómu, ale aj zvuk. Moje tibetské misy súladia s  harmóniou každej zo 7 hlavných čakier. Každá tibetská misa a čakra má svoju špecifickú frekvenciu a vibráciu, ktorými je možné harmonizovať naše vedomie a neutralizovať vibračný chaos v tele človeka.

396Hz

Koreňová čakra  (Muladhara)

Pri terapii so zvukom pracujem s koreňovou čakrou vo frekvenciách 396Hz. Táto frekvencia napomáha  neutralizovať naše pocity strachu, viny a traumatické zážitky. Koreňová čakra sa nachádza v spodnej časti tela, je to najnižšie položená čakra, medzi kostrčou a krížovou kosťou. Koreňová čakra predstavuje naše zakorenenie do Zeme. Táto čakra nám pomáha splynúť s našou fyzickou podstatou, uzemňuje nás, poskytuje bezpečie a prístrešie domova. Koreňová čakra je spojená s červenou farbou a ovplyvňuje najma stabilitu chrbtice, pohybové ústrojenstvo, funkciu obličiek a hrubého čreva. Keď je táto čakra zablokovaná, môže spôsobovať tieto choroby: Zápchy, hemoroidy, studené neprekrvené prsty na nohách a rukách, zápaly močového mechúra, ľadvinové kamene, deformácie chodidiel.  Ľudovo povedané nestojí pevne nohami na zemi.

417Hz

Sakrálna čakra  (Svadisthana)

Pri terapii so zvukom pracujem so sakrálnou čakrou vo frekvenciách 417Hz. Táto frekvencia napomáha   neutralizovať stres, napatie a akumulovanú tenziu v tele. Sakrálna čakra sa nachádza uprostred medzi pupkom a dolným koncom chrbtice.  Táto čakra predstavuje radosť z tvorivosti, kreativitu, požitkárstvo života, emocionálnu rovnováhu, uspokojovanie fyzických potrieb a sexualitu. Sakrálna čakra je spojená s oranžovou farbou a reprodukčnými orgánmi, prostatou a močovým mechúrom. Ak je sakrálna čakra nevyvážená, náš vzťah so sebou a okolím môže byť nevyrovnaný, desenzitívny a chladný. Môže spôsobovať tieto choroby a problémy: Bolestivá menštruácia, predmenštruačný syndróm, cysty na vaječníkoch, endometrióza, choroby mieška a prostaty, problémy s erekciou, prípadne so vzrušivosťou.  Ľudovo povedané je chladný ako psí čumák.

528Hz

Solar Plexus čakra  (Manipura)

Pri terapii so zvukom pracujem so solar plexus čakrou vo frekvenciách 528Hz. Táto frekvencia napomáha   neutralizovať úzkostné stavy, panické ataky, fóbie, lieči zápaly a odstraňuje fyzickú bolesť. Solar plexus čakra sa nachádza presne nad pupkom. Táto čakra predstavuje našu vitalitu a je centrom našej osobnosti. Solar plexus čakra je spojená so žltou farbou, s pankreasom, pečeňou a žalúdkom. Ak je táto čakra nevyvážená, ocitáme sa v stresových situáciách, bojíme sa zlyhania. Zablokovanie solar plexus čakry môže spôsobovať tieto choroby a problémy: cukrovka, záha, choroby pečene, žlčníkové kamene, žalúdočné vredy, problémy tráviaceho systému. Ľudovo povedané máme stiahnutý žalúdok.

639Hz

Srdcová čakra  (Anaharta)

Pri terapii so zvukom pracujem so srdcovou čakrou vo frekvenciách 639Hz. Táto frekvencia napomáha neutralizovať emočné zranenia, otvára priestor pre pochopenie, prebúdza odpustenie nielen sebe samému, ale aj druhým. Srdcová čakra sa nachádza uprostred hrudníka. Táto čakra predstavuje naše nemateriálne hodnoty, potrebu milovať a byť milovaný, seba samého a naše okolie, schopnosť súcitnosti. Srdcová čakra je spojená so zelenou farbou,V systéme čakier  je srdcová čakra liečiteľom, pretože harmonizuje negatívnu energiu svojou nepolaritou a duchovnou hodnotou života. Ak nedokážeme odovzdať a prijať lásku k sebe a ostatným, nemožeme stúpať vyššie a otvoriť ďaľšie čakry. Ak je táto čakra nevyvážená náš život odovzdávame dobrovoľne niekomu druhému, osudu, nevhodným partnerom a toxickým vzťahom. Zablokovanie srdcovej čakry môže spôsobovať tieto choroby a problémy: toxické medziľudské vzťahy, psychické problémy, úzkosť, onkologické problémy, cievne choroby, srdcovo-cievne problémy. Ľudovo povedané kde nie je láska, tam je nenávisť.

741Hz

Hrdeľná krčná čakra  (Vishuddha)

Pri terapii so zvukom pracujem so krčnou čakrou vo frekvenciách 741Hz. Táto frekvencia napomáha neutralizovať masky, pretvárku, balast klamstva, nedôvery. Krčná čakra sa nachádza na krku v blízkosti ohryzku. Táto čakra predstavuje našu schopnosť autenticky a otvorene vyjadrovať vlastné pocity verbálnou, alebo neverbálnou komunikáciou. Požiadať o pomoc, zakričať aby sme sa a nás počuli, podeliť sa o ľudské šťastie a aj nešťastie. Krčná čakra je spojená s modrou farbou. Zablokovanie krčnej čakry môže spôsobovať tieto choroby a problémy: Astma, alergie, ekzémy, ochorenia štítnej žľazy, časté bolesti v krku, ochorenia ústnej dutiny, chronické zápaly trojklanného nervu, depresívne stavy. Ľudovo povedané čo na duši, to na jazyku.

852Hz

Čelová čakra – Tretie oko (Ajna)

Pri terapii so zvukom pracujem s čakrou tretieho oka vo frekvenciách 852Hz. Táto frekvencia napomáha neutralizovať ilúzorné mentálne vzorce a otvára realitu existencie. Čelová čakra sa nachádza uprostred medzi obočím a je niekedy prezývaná tretie oko. Táto čakra predstavuje schopnosť intuitívne rozpoznať a prijať pravdu o sebe samom a našom okolí, otvára cestu k hlbšiemu pochopeniu našeho bytia. Čelová čakra tretie oko je spojená s indigo farbou. Ak je táto čakra nevyvážená tak všetko čo nechceme v našich životoch vidieť, spoznať a pochopiť, tak potláčame a prenasleduje nás to po celý život. Zablokovanie čelovej čakry tretieho oka môže spôsobovať tieto choroby a problémy: Tlakové bolesti hlavy, migréna, problémy so zrakom, sietnicou, chronické zápaly, problémy s dutinami, krvácanie z nosa.

963Hz

Korunná čakra  (Sahasrara)

Pri terapii so zvukom pracujem s korunnou čakrou  vo frekvenciách 963Hz. Táto frekvencia napomáha neutralizovať akékoľvek bariéry v progrese liečby. Korunná  čakra  sa nachádza na temene hlavy. Táto čakra predstavuje splynutie v jednotu inteligencie Zeme, inteligencie srdca a vesmíru. Korunná čakra je spojená s fialovou farbou. Korunnú čakru nie je v možnostiach človeka bezpečne otvoriť ak predchádzajúce čakry nie sú harmonizované do funkčného celku a prevláda v nich ego systém. Korunná čakra sa vždy otvorí keď sa má otvoriť za účelom telesného a duševného liečenia, niekedy vedome a niekedy nevedome na pochopenie dejov a javov v našich životoch. Vacsina populácie prežíva svoje životy bez aktivácie tejto čakry. Nevyváženosť korunnej čakry môže spôsobovať tieto choroby a problémy: Spirituálne krízy, ADD, ADHD, rozne duševné choroby, Alzheimer, demencia, recyklácia nepochopených duchovných a karmických vzorcov našeho bytia. Ľudovo povedané je hlavou vo vzduchu.